سوالات مربوط به شرکت کارافام
اگر سوال خود را پیدا نکردید با کارشناسان مجموعه کارفام تماس بگیرید

برای مشاهده پاسخ روی سوال کلیک کنید.
چطور می توانم برای افشای دارایی فکری خود به یک مجموعه اعتماد کنم؟
در همه جای دنیا مرسوم است که دارایی فکری که هنوز مورد حفاظت قرار نگرفته است با امضای تفاهم محرمانگی بین طرف افشاء کننده و طرف دریافت کننده مبادله می شود. گاه ممکن است از وکلا بخواهید که فرآیند حفاظت از این دارایی فکری را به نیابت از شما پیش ببرند و یا حتی به کارکنان مجموعه خود در مورد اهمیت عدم نشر این قبیل دارایی ها آگاهی بدهید. به هر صورت طبق توافقنامه محرمانگی این مهم بین طرفین میسر می گردد.
اگر الویت اجرای پروژه را در سریع ترین زمان ممکن انتخاب کنم می توانم از زمان تحویل آن مطمئن باشم؟
به طور کلی فرآیندی های ثبتی، فرآیندهایی پیچیده هستند که به عوامل انسانی متعددی وابستگی دارند. به خصوص در مورد دارایی های فکری که پس از بررسی ماهوی آن ها توسط ارزیاب، رفع نقص های احتمالی و پاسخ به ابلاغیه های مربوطه نهایتاً منجر به ثبت می شوند لذا در مورد زمان دقیق آنها قطعیتی وجود ندارد ولیکن پروژه های با الویت اجرا در جایگاه بالاتری برای تسریع در روندهای اداری و تهیه مدارک پرونده قرار خواهند داشت.
آیا می توانم متن اختراع را خودم تهیه کنم و از کارافام بخواهم آن را اصلاح کند؟
به طور معمول خیر- در مورد متن اختراعات، کارشناسان کارافام ساعت ها صرف جستجوی دانش پیشین برای نگارش یک متن مناسب با امکان پوشش تمامی ابعاد فنی اختراع می نمایند. متن هایی که نیاز به اصلاح دارند تقریبا به همان میزان زمان بر هستند و مسیری دوباره برای نگارش صحیح آنها بایستی طی شود.
آیا کارافام خدمت ثبت شرکت هم ارائه می دهد؟
خیر
آیا کارافام اختراعات خارجی را که از طریق PCT به ثبت رسانده، در فاز ملی کشورها هم پیگیری می نماید؟
بله، وکلای ما در اکثر کشورها به ویژه با تمرکز بر ادارات آمریکا، مالزی، اندونزی، کره جنوبی، روسیه، اوکراین و همچنین منطقه ای آفریقا و اروپا فعالیت می نمایند و درخواست شما از طریق آنها در کشور مقصد، قابل پیگیری است.